picture1

Dünyada Sayılı Merkezde Bulunan 3 Tesla MR

Dünyada sayılı merkezde bulunan 64 kanallı 3 Tesla Manyetik Rezonans cihazı ile vücudun tüm detaylı temel ve ileri düzey MR incelemesi, karaciğer yağ ve demir ölçümü, beyin dışında meme ve prostat spektroskopisi ile onkoloji hastalarında tüm vücut difüzyon ve tümör yükü takibi yapılabilmektedir.
picture2

İki Kollu (Biplan) Anjiyo Cihazı Adada İlk ve Tek

Biplan çift tüp ve çift dedektörlü dijital anjiografi cihazı ile düşük dozda radyolojik ve kardiyolojik çekim yapılabilmekte, özellikle inme ve anevrizma tedavisi gibi nörovasküler girişimsel işlemler gerçekleştirilebilmektedir.  Bu uygulamalar sırasında çok az X ışını ve ilaçla hastalar değerlendirilebilmekte, cihazın sahip olduğu üstün teknolojik özellik sayesinde, en ince damarlara ait detaylar bile görünür hale gelmektedir. Elde edilen 3 boyutlu görüntüler hastalığın tanı ve tedavisinin planlanmasında yol göstericidir.

picture3

3 Boyutlu Mamografi ile Etkin ve Güvenli Teşhis

Dijital teknolojinin sunduğu en yeni ve en önemli olanaklardan biri olan ve mamografinin 3 boyutlu şekli olarak tanımlanabilen, erken tanı yapabilecek dijital tomosentezli mamografi sistemi ile ülkedeki meme kanseri vakalarının önlenmesi hedeflenmektedir.

picture4

Minimum Sürede Minimum Doz ile Maksimum Görüntü Kalitesi Veren Tomografi

Çift tüp ve çift dedektörlü BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazı ile özellikle kalp damar rahatsızlıkları başta olmak üzere, vücut hastalıkları çok düşük dozda çekim yapılarak tespit edilebilmektedir.

picture5

Dört Boyutlu Ultrasonografik Cihazlar ile Elastografik İncelemeler

Renkli ve Power Doppler özelliğine sahip sistemlerle, yumuşak doku lezyonlarının karakterizasyonu ve ayırıcı tanısına imkan sağlamakta, tümör, kist gibi lokal lezyonlar ile siroz gibi dokuyu yaygın olarak tutan durumlarda, doku içindeki lokal veya yaygın elastikiyet değişimleri (sertleşmelerin) saptanarak, özellikle meme, batın içi organlar ve kas hastalıklarını daha erken tanıma ve saptanan lezyonların ayırıcı tanısını yapma kabiliyetini artırmaktadır.