Doğa Koleji Anaokulu Öğrencilerinden Hastanemize Ziyaret

Girne Doğa Koleji Anaokulu öğrencileri Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret etti.  3-4 yaş grubundan 68 çocuğun, öğretmenlerinin ve hastane yetkililerinin eşliğinde gerçekleştiği ziyarette Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nermin Ankay ve Acil Tıp Uzmanı Dr. Uğur Özkula küçük misafirlere kendi uzmanlık alanlarına ilişkin bilgiler verdi.

Çocuk Polikliniği ve Acil Servis başta olmak üzere hastanenin belli bölümlerini gezerek Dr. Nermin Ankay ve Dr. Uğur Özkula’nın yanı sıra diğer sağlık çalışanlarından da yararlı bilgiler alan çocuklar  ayrıca tıbbi aletleri tanıma, kullanımlarını gözlemleme ve  merak ettiklerini sorma imkanı buldular.

Öğretmenlerinin eşliğinde yaptıkları ziyarette uyumlu ve disiplinli tavırlarıyla dikkat çeken öğrenciler en keyifli ve heyecanlı deneyimi ise Acil Servis Birimi’nde, ışıkları ve sireni ile çalışır vaziyetteki  ambulansın içini gezerken yaşadılar.

Çocuklara farklı meslek  gruplarını tanıtmak için bu tür ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Doğa Koleji öğretmenleri  Dr. Suat. Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi yetkililerine ve çalışanlarına yakın ilgilerinden dolayı teşekkürlerini sundular.  Hastane yetkilileri ise bu tür ziyaretlerin kendilerini her zaman mutlu ettiğini belirterek öğretmenleri ve öğrencileri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler .