Yüksek teknolojik donanıma ve güçlü akademik kadroya sahip Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak, Girne Bölgesinde ikamet eden yerli ve yabancı halkın sağlık gereksinimlerini karşılamak üzere 15 Kasım 2016’da hizmet vermeye başladı.

Girne Üniversitesi Kampüsü içerisinde, 15,000 metre kare kapalı alana sahip olan Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, dörder katlı iki bloktan oluşmakta, tam ve yarı steril alanlarda kurulmuş olan, biri kalp ve damar cerrahisi yapılabilecek toplam 3 ameliyathanesi, 1 doğumhanesi, çocuk, kalp ve damar cerrahisi, kardiyoloji ve genel yoğun bakım olmak üzere toplam 17 yataklı 4 yoğun bakımı ünitesi, kan bankası, sterilizasyon ve diyaliz üniteleri, acil servisi, biyokimya, mikrobiyoloji ve patoloji laboratuvarları, radyoloji ile fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri, kalp merkezi, 20 polikliniği, beslenme ve diyetetik ile check-up merkezleri, özel ses izolasyonlu 4 adet 120 kişilik dershanesi, 200 kişilik yemekhanesi, klinik eczanesi, normal ve soğuk hava depoları ve çağrı merkezi ile halka 7 gün 24 saat kesintisiz olarak kaliteli sağlık hizmetleri vermektedir.

Hasta güvenliği ve haklarının ön planda tutulduğu Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, modern tıbbın gerektirdiği tüm özellikleri karşılayacak şekilde donatılmış olup, Avrupa standartları üzerindeki cihaz parkuru ve sağladığı düşük doz radyasyon özelliği ile Kıbrıs’ta kurulu ilk ve tek düşük doz radyasyonla çalışan hastane olma özelliğini taşımaktadır.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde kurulan cihaz donanımları arasında, bölgede ilk kez kullanılan ve sentetik MR görüntüleme yapabilen 3 Tesla MR, çift tüp ve çift dedektörlü BT, adada ilk dijital tomosentezli mamografi sistemi, yine adada ilk ve tek Biplan çift tüp ve çift dedektörlü anjiyografi, dijital radyografi ve floroskopi, dijital mobil radyografi sistemi, C kollu dijital radyografi sistemi ve 9 adet üst düzey ultrasonografi bulunmaktadır.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, toplum sağlığına verdiği önemi, tıp ve insanlık değerlerine duyduğu bağlılığı, hizmet ve yönetim kalitesine yansıtarak, üstün sağlık hizmetleri sunmayı kendine görev ve sorumluluk edinmiştir.