Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki yangının ardından YDÜ ve GÜ’ye sevk edilen hastaların tedavisine ilişkin basın toplantısı düzenlendi

Başbakan Ersin Tatar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde çıkan yangının ardından Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen hastaları ziyaret etti.

Tatar hastaları ziyaretinin ardından YDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit Cemal Yenen ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail Bulakbaşı’nın katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Tatar, YDÜ Hastanesi’nde tedavi altında olan 42 hasta ve 11 de bebek bulunduğunu kaydederek, erken doğum nedeniyle hastanede bulunan bu bebekler ve YDÜ’ye tahliye edilen hastaların bakımlarının en iyi koşullarda devam ettiğini söyledi.

2 hastanın da Girne Üniversitesi Hastanesi’ne tahliye edildiğini vurgulayan Tatar, üzüntülerini dile getirdi.

Basın toplantısında konuşan YDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit Cemal Yenen de, kazanın duyulmasının ardından YDÜ ve Girne Üniversitesi hastanelerinin tüm tedbirleri aldığını ve tüm personelin görevlerinin başında olduğunu kaydetti.

Yenen, diğer hastalar ve bebeklerin durumlarının stabil olduğunu, yoğun bakımdaki hastaların tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail Bulakbaşı da, Girne’ye sevk edilen hastaların durumlarının iyi ve stabil olduğunu belirterek, tedavilerinin süreceğini ifade etti.

Bu arada edinilen bilgiye göre hangi hastanın hangi hastaneye sevk edildiğini öğrenmek için 0392 228 3740 numaralı direkt hat hizmete konuldu.