Acil Tıp

Girne Üniversitesi Dr. Suat Günsel Hastanesi, Acil Servisi 7 gün 24 saat boyunca çok geniş yelpazede farklı nedenlerle başvuran hastalarımızın tanı ve tedavisinde etkin bir rol oynamaktadır.

Uluslararası acil servis standartlarına ve prosedürlerine uygun yapılandırılmış yeşil alan, monitörlü gözlem alanı ve resusitasyon alanı bulunan acil servisimizde 1 Acil Tıp Uzmanı, 4 Acil Servis Hekimi, 15 Paramedik ile hizmet verilmektedir.

Acil servisimizde her türlü acil durumda uygun tanı ve tedaviyi sağlayabilmek adına diğer bölümlerde hizmet veren alanında tecrübeli hekim ve sağlık çalışanlarıyla iş birliği içinde hasta-odaklı bir yaklaşım sergilenmektedir.

Acil servisimizde hekimlerimizin ihtiyaç duyması halinde 7/24 konsultasyon, X-ray, bilgisayarlı tomografi, ultrason ve MRG gibi radyolojik incelemeler ve laboratuvar hizmetleri sunulmaktadır.

Hastalarımız ve hasta yakınlarımız, acil servisimize hastanenin ana giriş kapısının devamında yer alan acil servisin kendine ait girişini kullanarak kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Acil servis girişinde modern, temiz ve konforlu bir bekleme alanı bulunmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarına danışmanlık hizmeti yine bu alanda verilmekte, gereklilik halinde hastaların ilgili bölümlere yönlendirilmesi konusunda yardımcı olunmaktadır.

Acil servis girişinde hastaneye ait ücretsiz bir park alanı da mevcuttur.

Bölüm Doktorlarımız