Ameliyathaneler

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi sağlıklı yaşamın devamlılığında güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için ileri tanı ve tedavi yöntemlerini dünyayla eş zamanlı kullanmayı hedeflemektedir.

Uluslararası standartlardaki ameliyathanemizde, başarılı bir operasyon için cerrahi ekibin ihtiyacını karşılayacak son teknolojik cihazlar, enfeksiyon riskini engelleyecek laminer hijyenik hava akış ünitesi, hepafiltre, ısı ve nem kontrollü havalandırma sistemi, antibakteriyel zemin ve duvar kaplaması, anatomik yapıya uygun son teknoloji ameliyathane masaları ile modern tıbbın sağladığı tüm imkanları kullanmaktayız.

Hastanemizde, 3 ameliyat odası ve 1 doğum salonunda deneyimli uzman doktor, hemşire ve teknik personel ile 0-100 yaş ve 0-200 kg arası yüksek riskli bir çok farklı hasta grubuna, uzun süreli (10 saat üzeri), cerrahi vakalara 7 gün/24 saat hizmet verilmektedir.

Ameliyathanemiz de; kalp ve damar cerrahisi, beyin cerrahisi, ortopedi ve travmatoloji, plastik cerrahi, üroloji, genel cerrahi, endoskopik her tür cerrahi, göz cerrahisi, kulak-burun-boğaz cerrahisi gibi tüm cerrahi vakalara deneyimli anestezi ekibi tarafından genel anestezi, rejyonel anestezi (spinal blok, kombine epidural blok, epidural blok) ayrıca el-kol ameliyatlarında sadece o bölgenin uyuşturulması gibi bölgesel yöntemler ve ağrısız doğum tekniği de uygulanmaktadır.

Hastanemiz, mükemmeliyete uzanan hizmet anlayışı ile hem KKTC’de halkımıza hizmet vermekte ve hem de sağlık turizminin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Yüksek teknolojik altyapıyla donatılmış ameliyathanemizde başarılı cerrahi uygulamalar tüm hastalarımıza sunulmaktadır.